«هو الطيف»

برادر مؤمن و انقلابي؛جناب آقاي دکتر سيد شمس الدين حسيني
سلام عليکم؛

امروز که به لطف و مرحمت حضرت حق و مساعي شبانه روزي دوستان،قرعه به نام حضرتعالي از گوي انتخابات نمايندگي مجلس شوراي اسلامي بيرون آمده است،شايسته مي دانم تا به عنوان برادر کوچکتان،ضمن تبريک و تهنيت به پيشگاه مردم شريف غرب مازندران بابت اين حسن انتخاب،مواردي را به پيشگاهتان عرض نمايم؛

اول آنکه خدمتتان تبريک نمي گويم چرا که با روحيه خداترس و انقلابي که از حضرتعالي سراغ دارم،يقين دارم که به اين سخن شهيد ديالمه باور داريد که:«مسئوليت تبريک ندارد!».

دوم آنکه خودم و شما را به فرازهايي از عهدنامه مولاي متقيان علي(ع) به مالک اشتر نخعي در نامه 53 نهج البلاغه رهنمون مي سازم:«.بايد كه محبوب‌ترين كارها در نزد تو، كارهايي باشد كه با ميانه‌روي سازگارتر است و با عدالت دم سازتر و خشنودي رعيت را در پي داشته باشد زيرا خشم توده‌هاي مردم، خشنودي نزديكان را زير پا مي گذارد و حال آن‌ كه،خشم نزديكان اگر توده‌هاي مردم از تو خشنود باشند،ناچيز گردد.
.و بايد كه دورترين افراد رعيت از تو و دشمن‌ترين آنان در نزد تو،كسي باشد كه بيش از ديگران عيب‌جوي مردم است. زيرا در مردم عيب‌هايي است و والي از هر كس ديگر به پوشيدن آن‌ها سزاوارتر است.
.گفته سخن‌چين را تصديق مكن. زيرا سخن چين، خيانتكار است.هر چند،خود را چون نيك‌خواهان وانمايد.با بخيلان م مکن كه تو را از جود و بخشش باز دارند و با حريصان هم همين طور.
بدترين وزيران تو، وزيري است‌ كه وزير بدكاران پيش از تو بوده است و شريك گناهان ايشان.
.بايد كه برگزيده‌ترين وزيران تو كساني باشند كه سخن حق بر زبان آرند.هر چند، حق تلخ باشد و در كارهايي‌ كه خداوند بر دوستانش نمي‌پسندد كمتر تو را ياري كنند، هر چند، كه اين سخنان‌ و كارها تو را ناخوش آيد.به پرهيزگاران و راست‌گويان بپيوند.سپس از آنان‌ بخواه كه تو را فراوان نستايند و به باطلي كه مرتكب آن نشده‌اي، شادمانت‌ ندارند، زيرا ستايش آميخته به تملّق، سبب خودپسندي شود و آدمي را به سركشي ‌وادارد. نبايد كه نيكوكار و بدكار در نزد تو برابر باشند، زيرا اين كار سبب شود كه‌ نيكوكاران را به نيكوكاري رغبتي نماند، ولي بدكاران را به بدكاري راغب سازد.»

سوم آنکه توصيه مؤکد دارم پيش از آغاز کار رسمي خود در صحن بهارستان،جلساتي را با نخبگان،عقلاء،اساتيد و صاحب نظران امور مختلف در منطقه،جهت احصاء و شناخت هر چه بيشتر و بهتر مشکلات موجود و راه هاي حل آن ها و هم چنين بهره گيري از پيشنهادات دوستان،برگزار نماييد.
در پايان همانطور که پيش تر خدمتتان عرض نمودم،باور دارم مادرتان حضرت فاطمه زهرا(س)در اين راه پشتيبانتان خواهد بود.اميدوارم شما هم همچون سابق،فرزند صالحي براي ايشان باشيد.

والسلام علي من اتّبع الهدي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شورای دانش آموزی دبستان مکتب القرآن الکریم ثبت مکان در گوگل مپ اشعار محمدحسین میرکی قالب army world kooshadasi.parsablog.com برای گروه فدایی زولا khane8tom